Novinky  >  Salon Chvění

N ovinky O galerii A ktuální výstavy P roběhlé výstavy I nteriér D ruzí o nás P artneři K ontakty N apište nám M apa stránek

Salon Chvění je již sedmou kolektivní přehlídkou v Galerii Pod Svícnem

Salon Chvění - Galerie Pod Svícnem V sobotu 13. prosince v 18 hodin byla v Galerii Pod Svícnem zahájena vernisáží v pořadí již sedmá, každoroční kolektivní přehlídka Salon, tentokrát s tématem Chvění. Výstava potrvá do 30.ledna 2010. 

Ukončení výstavy bude 30.ledna 2010 od 20 hodin doplněno živým vystoupením akusticko elektrického dua Dva.

Účastníci Salonu Chvění:
Terezie Kolářová, Marta Kolářová, Jiří Másilko, Tomáš Hrubiš, Jaroslav Malík, Veronika Opavská, Jiří Helcel, Ludmila Olejová, Olga Fidzinská, Tamara Blažková, Zora Jarcovjáková, Lina Németh, Oldřich Morys, Alena Musilová, Silvia Němcová, Marek Pražák, Markéta Vlčková, Jan Bittner, Tomáš Lindovský, Zuzana Čadová, Eva Jurčová, Soňa Janošcová, Tomáš Rozehnal, Michal Pustějovský, Natálie Pěrková - Knotková, Těreškovová, Pavel Preisner, Lubomír Jarcovják, Ivo Sedláček, Zdeněk Gajdoš, Pavel Albert, Nikola Femdrychová, Katarína Jančovičová, Jaroslav Čevora, Jana Trubačová, Pavel Macura, Lukáš Henzel, Martina a Břetislav Svozilovi .

Salon Chvění bude opět představen v souhrnném katalogu. Letošnímu ročníku Salonu předcházelo již šest kolektivních výstav s tématy Slast, Barva, Portrét, Anděl, Fáma a Klišé. Dovolujeme si upozornit, že katalogy z vybraných Salonů jsou v omezeném počtu stále k dispozici v Antikvariátě Pod Svícnem.

Dva v Galerii Pod Svícnem Dva vznikli na jaře roku 2006 blízko betlému v Třebechovicích pod Orebem. Formace vykrystalizovala během nahrávání rozhlasové sci-fi hry podle I.Asimova Bezděčné vítězství. Sami sebe charakterizují jako Non-exist nations folklore, neboli „Folklór neexistujících národů“ a nepřímo odkazují k vlivům jako tango, kabaret, cirkus, popsongy, kuchyňský beatbox či freakfolk. V tomto duchu se také nese jejich první „doopravdické“ lisované album Fonók.

Během své dvouleté existence odehráli přes 100 koncertů v ČR i mimo (Slovensko, Rusko, Francie, Rakousko, Polsko, Maďarsko). Živě doprovází němý film Kabinet Dr.Caligariho (Projekt 100) a krátké filmy Georgese Méliése, vytvořili hudbu k představením divadla DNO Ledové techno tedy Lapohádky, zvuky k počítačové hře Nadraka, hudbu k animovanému filmu Zahrada uzavřená či znělky k festivalům Letní filmová škola 2008 a Ostrovy-Islands 08.

Dvojice založila v roce 2007 vlastní „kuchyňský“ (D.I.Y.) Label HomeTable, na kterém vydává doma nahrávaná CD-r alba svá i spřízněných projektů. V roce 2008 už vyšlo album telefonních vyzvánění Ringtones for mobile Uphones, jenž je volně ke stáhnutí na stránkách labelu Surreal Madrid. K práci na produkčně a finančně náročnějším projektu Fonók se spojili s brněnským vydavatelstvím Indies.

DSC_1163.JPG DSC_1178.JPG DSC_1182.JPG DSC_1188.JPG
1 - 4 / 4    

Jsem velmi rád, že se nám stále daří držet nezávislost a původní myšlenku galerie jako prostoru určeného ke konfrontaci rozdílných přístupů k umění. Zejména díky kurátorské práci Dagmar Čaplyginové si galerie zachovává lehkost, potřebný nadhled a nikdy nesklouzává k prvoplánové podbízivosti“, dodává provozovatel Petr Korč.

Za více než 8 let existence hostila Galerie Pod Svícnem řadu osobností nejenom z České republiky. V samostatných výstavách se představili např. Karolína Némethová, Petr Pavlán, Naděžda Friedlová, Jaromír 99, Marek Pražák nebo David Vávra“, uzavírá kurátorka PhDr.Dagmar Čaplyginová.

zpět   |   nahoru   |   domů
 

 
 
administrace
972 053 / 2
       
Všechna práva vyhrazena / © 2008 Pod Svícnem o.s. / realizace nextWEB