Novinky  >  Tamara Blažková v Galerii Pod Svícnem

N ovinky O galerii A ktuální výstavy P roběhlé výstavy I nteriér D ruzí o nás P artneři K ontakty N apište nám M apa stránek

Tamara Blažková

Tamara Blažková v Galerii Pod Svícnem Narozena 23.10. 1981 v Nitře.

V roce 2001 vystudovala obor Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků na SUPŠ v Uherském Hradišti. V roce 2006 absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor výtvarná výchova a vizuální tvorba. V letech 2006 až 2008 působila jako pedagožka na SOŠ služeb v Uherském Hradišti, kde vedla obor Aranžér. V roce 2009 vyučovala Dějiny výtvarné kultury a Výtvarnou a grafickou přípravu na SOŠ v Luhačovicích. V současné době působí na ZUŠ Rudolfa Firkušného v Napajedlích.

Společné výstavy:


2007 Salon Fáma 2007, Galerie pod Svícnem , Frýdek- Místek
2008 Salon Klišé 2008, Galerie pod Svícnem, Frýdek- Místek
2009 Salon Chvění 2009,Galerie pod Svícnem, Frýdek- Místek

Samostatné výstavy:

2008 Moře, Galerie v rohu , Výškov
2010 Pastely, Galerie pod Svícnem Frýdek –Místek

O výstavě: Pastely

Na první samostatné výstavě Moře ve Vyškově byly vystaveny pastely, které představovaly spíše realistickou záležitost. Malby vznikaly přímo u moře a jeho okolí. Během posledních tří let jsem si techniku pastelu oblíbila pro její pestrost, matnost- sametovost a hlavně, že mi dovolí zanechat kresebný rukopis na barevné ploše.

Výstava v Galerii pod Svícnem je už soubor větších děl (A0), jež vznikl během asi tří let. Oproti výstavě Moře ve Vyškově jsou současné malby oproštěny od realistického prostředí. Jde převážně o figurální náměty, kde se vše odehrává ve vysněném prostoru.

Obrazy vynikají svou barevnou zářivostí a umístěním lidských figur do celkové kompozice. Někde můžeme spatřit zálibu v perspektivních zkratkách lidských těl, což umocňuje neznámý prostor kolem nich. Ten je také dotvářen krátkými, intenzivními a vlnitými linkami – evokují pohyb a proudění energií. Obrazy jsou nositeli prožívání reálných věcí – vztahů – lidí. Jde o jakousi intuitivní výpověď o štěstí-neštěstí, přátelství, loučení, soužití, hledání apod., která vzniká automaticky.


pastel  2.jpg pastel 1.jpg pastel 3.jpg tamara_blazkova_pastel.jpg
1 - 4 / 4    

zpět   |   nahoru   |   domů
 

 
 
administrace
972 087 / 5
       
Všechna práva vyhrazena / © 2008 Pod Svícnem o.s. / realizace nextWEB